Cool

Eksperimenti i tmerrshëm, çfarë i ndodh njeriut nëse qëndron 30 ditë pa gjumë

10/16/2017 07:46
nga:Gazeta Blic

E tmerrshme në kuptimin e plotë të fjalës mund të konsiderohet ky eksperiment i bërë me pesë burra.

Qëllimi ishte për të parë reagimin e trupit të njeriut duke qëndruar 30 ditë pa vënë gjumë në sy.

Gjithçka ka ndodhur në fund të vitit 1940, kur qeveria ruse zgjodhi pesë burra që ishin konsideruar si armiq të shtetit për t’i bërë pjesë të një prej eksperimenteve më të tmerrshme.

12/05/2018 12:28

Shikojeni këtë video, dhe do kaloni një të mërkure duke qeshur!