Lajme

Ekskluzive: PDK mbledh Kryesinë, nisë përgatitjet për seancë të jashtëzakonshme

03/10/2020 15:08
nga:Norë Kelmendi

Partia Demokratike e Kosovës pritet të mbajë sot në ora 16:00 mbledhje urgjente të Kryesisë për zhvillimet e fundit politike në vend.

Burime brenda PDK bëjnë të ditur se menjëherë pas mbledhjes së Kryesisë do të ketë konferencë për media.

I njëjti burim ka treguar se në mbledhjen e Kryesisë së PDK do të vendoset për thirrjen e Kuvendit në seancë të jashtëzakonshme dhe për këtë tashmë PDK ka nisur mbledhjen e nënshkrimeve të deputetëve.

Këto zhvillime të reja nga partia më e madhe opozitare vijn pas ceninit të raporteve Kosovë-SHBA që po ndodhin si pasojë e sjelljeve të Qeverisë së kryeministrit Albin Kurti.

07/09/2020 21:52

Sami Lushtaku: Askush nuk mund të më largojë nga PDK, nëse vetëm një njeri mbetet në parti, unë do të jem i dyti