Sporti

EKSKLUZIVE: Hasani flet pasi u shpall futbollisti më i mirë në Kosovë

01/12/2018 20:28
nga:Y.K

Trepça 89 që përveç debutimit në para kualifikimet e Ligës së Kampionëve u shpallë kampion për herë të parë në historinë e futbollit në Kosovë.

Futbollisti i Trepçës, Hasani ka fituar epitetin e futbollistit më të mirë në Kosovë për vitin 2017.

Pas këtij çmimi, Hasani ka folur për “GazetaBlic”, ku u shpreh mjaft i lumtur.

“Po ndjehem mjaft mirë pasi që është një çmim shumë i rëndësishëm , është nder dhe kënaqësi për mua që të zgjedhem lojtari më i mirë në Superligë. Objektivat gjithmonë janë të rrugëtojë drejtë sukseseve si me klubin ashtu edhe ato individuale. Mendoj që pas punës së madhe vjen suksesi , ky çmim është meritë e gjithë atyre që me kanë përkrahur duke filluar nga familja, shoqëria, klubi Trepça 89 , bashkëlojtarët, stafi i trenerëve , tifozët dhe të gjithë të tjerët”, tha Hasani.

 

 

12/08/2018 22:28

Kosova mendon për gjeneratat e reja, në Zvicër fillon kampi U15