Sporti

Ekskluzive: Arbios Thaçi bëhet me skuadër të re

01/14/2021 15:45
nga:Mergim Rreci

Mesfushori i mirënjohur kosovar, Arbios Thaçi tashmë është bërë me skuadër të re.

GazetaBlic Sport mëson se ish futbollisti i Drenicës tashmë ka arritur marrëveshje me skuadrën e Malishevës.

Thaçi luante te Drenica që një kohë të gjatë dhe për vite të tëra ai ishte figura kyesore tek skuadra nga Skenderaj, madje sezonin e kaluar duke e ndihmuar jashtë mase klubin që ta ruaj statusin e saj në Superligë.

Blic Sport kishte raportuar ekskluzivisht katër ditë më parë largimin e tij nga Drenica.

EKSKLUZIVE: Mesfushori kryesor i Drenicës largohet nga klubi, Thaçi: Kam oferta dhe jam duke i shqyrtuar ato

Mirëpo, ai tashmë ka vendosur që karrierën e tij ta vazhdojë tek skuadra e Ligës së Parë, Malisheva.

Ndër vite Thaçi ka qenë në mesin e mesfushorëve më të dalluar në Superligë duke e ruajtur formën e tij fizike dhe atë teknike. Ai ishte pjesë edhe e Gjilanit më herët.

 

/GazetaBlic/