Lajme

Edi Rama arrin në hotelin ku po qëndron Bill Clinton

06/12/2019 11:06
nga:A. R.

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, sapo ka arritur në hotelin ku po qëndrojnë zyrtarët e lartë që do të marrin pjesë në 20 vjetorin e çlirimin e Kosovës, shkruan Gazeta Blic.

Ai do të bashkohet me ish-presidentin amerikan, Bill Clinton dhe ish-sekretaren amerikane, Albright.

Më herët u bashkua me ta, edhe presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta.

Gazeta Blic do raportojë për çdo detaj nga kjo ceremoni.

@Gazeta Blic