Lajme

Edhe Sami Lushtaku dekorohet nga Presidenti Thaçi

02/22/2018 15:48
nga:Q F

Përkundër kritikave, e problemeve që u krijuan me dekoratat e presidentit, ky i fundit nuk po ndalet së shpërndari dekorata.

Një të tillë ai ja ka dhuruar sot Sami Lushtakut, ish komandantit të UÇK-së

“Me Medaljen Presidenciale Jubilare të dhjetëvjetorit pavarësisë, dekorova gjeneralin Sami Lushtaku, njërin nga komandantët më të njohur të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Z. Lushtaku ka dhënë një kontribut të jashtëzakonshëm në luftën për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës. HTH” ka shkruar presidenti në rrjetin social facebok./GazetaBlic/

 

03/27/2019 00:00

Selmanaj ia kujton Thaçit aferën ‘Pronto’