Sporti

Edhe një medale e artë fitohet nga kosovaret, këtë radhë fitoi Nora Gjakova

11/17/2017 18:58
nga:A. R.

Pas Distria Krasniqit edhe xhudistja Nora Gjakova ka rrëmbyer medaljen e artë në Grand Prix – Hagë.

Në kategorinë 57 kilogramë, Gjakova në finale e mposhti gjermanen, Theresa Stol.

Gjakova e mposhti gjermanen në finale me wazari dhe ippon.

Më herët edhe Distria arriti të njëjtin sukses.

Xhudistet treguan formë të lartë në Holandë duke mposhtur çdo kundërshtare.