Lajme

E thotë Hashim Thaçi: Kam nominuar Kurtin për kryeministër (VIDEO)

01/18/2020 21:04
nga:Gazeta Blic

Takimi i 6 janarit po duket se nuk ka ndikuar në afrimin e muhabetit në mes të Hashim Thaçit e Albin Kurtit.

Por, ajo ngjarje, ka prodhuar mandatarin për formimin e qeverisë.

Shefi i shtetit deklaroi sot se tani ka mbetur veç t’ia dorëzojë dokumentin liderit të Vetëvendosjes, teksa i tha që të shkojë e ta merr.

Haziri dhe Bajqinovci mesazh Agim Veliut: Nuk do të ketë kala që nuk do të thyhet. VVazhdojmë!

Ndiqeni kronikën në vijim:

‘Lajmërohet’ Ramush Haradinaj: Thotë se është i gatshëm për oferta koalicionesh

02/28/2020 22:56

Gazeta e madhe gjermane “Frankfurter Allgemeine Zeitung”: Albin Kurti po bën gabim të madh