E thotë Albin Kurti: Kështu më ra në dorë marrëveshja sekrete Thaçi- Rasmusen

Shefi i Qeverisë së Kosovës, Albin Kurti, ka njoftuar sot përmes një shkrese zyrtare se e ka informuar kryeparlamentaren Vjosa Osmani, lidhur me një marrëveshje sekrete në mes të presidentit të vendit, Hashim Thaçi, dhe sekretarit të atëhershëm të NATO-s, Anders Fogh Rasmussen. Në letrën zyrtare që Kryeministri Albin Kurti i ka dërguar Kryetares së … Continue reading E thotë Albin Kurti: Kështu më ra në dorë marrëveshja sekrete Thaçi- Rasmusen