Cool

E rrallë: Ujëvara rrjedh lartë

02/13/2020 07:27
nga:N S

Një stuhi e fuqishme e bëri që kjo ujëvarë të rrjedh në drejtimin e kundërt.

Në Scotland të Mbretërisë së Bashkuar ndodhet ujëvara Jenny’s Lum, e cila pati një ndikim të madh nga stuhia Ciara duke i ndikuar në rrjedhjen normale të ujëvarës, raporton “Daily Mail”, transmeton lajmi.net.

Shumica e njerëzve thanë që ky fenomen ju kujton tymin që del nga oxhaku. Fuqia e erës ishte aq e fortë sa 100mph.

Stuhia Ciara ka shkaktuar shumë dëme duke përfshirë edhe vdekjen e shtatë njerëzve. Në Gjermani dhe Slloveni dy persona kanë qenë të vdekur në veture nga dëmet që shkaktoi stuhia.

Waterfall blows backwards due to storm

This waterfall is flowing UPSIDE-DOWN??

Publiée par Daily Mail Video sur Mardi 11 février 2020