Lajme

E rrallë, Edi Rama interviston Blendi Fevziun

09/07/2017 22:19
nga:M H

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, mbrëmjen e sotme, në një rol krejt ndryshe ka marrë pjesë në festimet e 20 vjetorit të emisionit “Opinion” në mjediset e “Korpusit Universitar”.

Pikërisht atëherë kur të gjithë prisnin që intervistuesi të ishte Blendi Fevziu, në fakt, rolet kishin ndryshuar. Kryeministri kishte përgatitur njësërë pyetjesh për t’ia drejtuar ideatorit dhe drejtuesit të këtij emisioni.
Mes shumë të tjerave, një pyetje interesante ishte ajo nëse Fevziu e kishte menduar ndonjëherë të ndryshonte emrin e emisionit./opinion.al.

Rama: A nuk mendoni se pas 20 vitesh duhet ti ndërroni emrin emisionin.

Fevziu: Jo nuk mendoj kështu. Nuk kam pas e ndryshoj as emrin e as imazhin, pasi ecën mirë.

Rama: Nëse do jepje një përgjigje të sinqertë, ose më saktë…

Fevziu: Një gjë…me kryeministër s’do e ndërroja kurrë emisionin

Rama-Fevziut: Do tregohesh i mëshirshëm me mua vetëm kur të bëhem për maskë oksigjeni.

m për maskë oksigjeni.

06/23/2018 12:04

​Ja si e shan kryeministri Edi Rama qytetarin