Sporti

E ndihmoi drejt sukseseve të mëdha, Braida gati të rikthehet te Milani përsëri

05/23/2020 11:58
nga:Mergim Rreci

Shefi i ardhshëm i Milanit Ralf Rangnick thuhet se dëshiron që Daniele Bonera dhe Ariedo Braida të formojnë pjesë e ekipit të tij të ri të menaxhimit.

Sipas Gazzetta dello Sport, Milani po punëson Rangnick si menaxher të stilit anglez, përgjegjës për stërvitje dhe rekrutim.

Sidoqoftë, gazeta shkruan se ai dëshiron që disa italianë midis ‘tetë bashkëpunëtorëve të tij’ të ndihmojnë në shpejtimin e rregullimit të tij në jetën në San Siro.

Me Paolo Maldini dhe Ricky Massara në dukje të zhdukur, gjermani do të bënte fushatë për kthimin e Braidas, përcjell GazetaBlic.

Veterani ishte menaxheri i përgjithshëm i Rossoneri midis 1986 dhe 2013, duke punuar nën Silvio Berlusconi dhe Adriano Galliani.

Ai vazhdoi të shërbejë si këshilltar ndërkombëtar i futbollit në Barcelona midis 2015 dhe 2019.

La Gazzetta shkruan se ai mund të bashkohet me Bonera, i cili aktualisht është në stafin stërvitës të Stefano Pioli.

Ish mbrojtësi i Diavolo, i cili është afër të marrë licencën e tij UEFA Pro, shihet se është në gjendje të sigurojë ‘vazhdimësinë’.