Lajme

E mbuluar nga balta dhe mbeturinat, gruaja përpiqet t’i shpëtojë vdekjes (Video)

03/17/2017 12:14
nga:M H

Përpjekja dramatike e një gruaje për të shpëtuar nga një rrëshqitje dheu është kapur nga kamerat në Peru.

Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, e mbuluar me baltë dhe e “mbështjellë” nga mbeturinat, gruaja shihet duke u “ngjitur” në një përpjekje për të arritur një bazë solide.

Në ngjarjen që thuhet se ka ndodhur në Punta Hermosa, në provincën Lima, ajo përfundimisht e arrin këtë duke, ku më pas merr ndihmë nga ekipet e shpëtimit.

Reshjet e dendura në Peru kanë shkaktuar përmbytje në disa rajone të vendit. Mediat shkruajnë se nga këto kanë gjetur vdekjen 48 persona.

 

 

06/19/2018 07:57

I dinit këto fakte për trurin e një gruaje?