Sporti

E kryer: Sanchez transferohet tek ky klub

01/13/2018 22:55
nga:Lorik J

Alexis Sanchez pothujase është larguar nga Arsenali.

Sulmuesit kilian i skadon kontrata në qershor dhe lojtari nuk ka arritur marrëveshje për të vazhduar kontratën me klubin, andaj largimi i tij është i mirëseardhur për klubin, shkruan GazetaBlic

Sipas Diego Martinez, gazetar i sportit në Spanjë, Alexis Sanchez, tashmë ka zgjedhur klubin e tij të ri.

Sipas tij, Sanchez do të tranferohet tek klubi i Jose Mourinhos, Manchester United.

Agjenti i lojtarit, Fernando Felicevich ka arritur marrëveshje me klubin për transferimin e kilianit në Manchester United pak orë më parë./GazetaBlic/

03/05/2018 21:59

Çfarë po ndodh me Sanchezin, shikoni statistikat e tij të tmerrshme në pjesën e parë