Sporti

E konfirmuar: Barcelona transferon një lojtar për 40 milionë euro

03/08/2018 14:16
nga:Lorik J

Transferimi i Arthur në Barcelonë është në frazat e fundit dhe së shpejti do të zyrtarizohet.

Presidenti i Gremio, Romildo Bolzan ka konfirmuar se Arthur do të transferohet në Barcelonë.

“Transferimi pothuajse ka mbaruar. Dokumentet nuk janë nënshkruar ende, por transferimi është duke arritur në fazën përfundimtare.”

“Marrëveshja 100 për qind nuk është arritur akoma, por situata është shumë pozitive”, përfundoi presidenti i Gremios.

Barcelona është e gatshme të paguajë 30 milionë euro plus 10 milionë bonuse për Arthur./GazetaBlic/

12/19/2018 00:26

Historia prekëse: Mamaja rrëfen se si u detyrua ta abortoj bebën 16 javëshe