Lajme

E konfirmon Presidenca, Macron po mban takim vetëm me Thaçin dhe Vuçiqin

11/12/2019 13:03
nga:B. D

Në kuadër të Forumit të Paqes në Paris, me ftesë të Presidentit të Francës, Emmanuel Macron, tani do të mbahet një takim trepalësh në mes tre presidentëve: Macron, Thaçi dhe Vuçiq.

Këtë e ka konfirmuar edhe zyra për media e presidentit Thaçi.

“Po, në margjina të Forumit të Paqes në Paris, me ftesë të presidentit Macron, tash në orën 12:45 do të mbahet një takim trepalësh në mes të presidentit Macron, presidentit Thaçi dhe presidentit serb Aleksandër Vuçiq”, ka konfirmuar zyra për media e presidentit Thaçi.

12/11/2019 13:44

Vuçiq: Të hiqet taksa nga Kosova, duam negociata për zgjidhje kompromisi