Sporti

E konfirmon Klopp: Ky lojtar nuk do të luajë më për Liverpoolin

07/08/2020 09:46
nga:Lorik J

Adam Lallana i Liverpool nuk do të luajë më për klubin e madh anglez.

Llallana aktualisht është jashtë kontratës me Liverpoolin dhe klubi ka marrë vendim që të mos e aktivizojë më atë, për shkak të frikës për ndonjë dëmtim të tij, përcjell GazetaBlic.

32-vjeçari nënshkroi një marrëveshje afatshkurtë deri në fund këtij sezoni të zgjatur, por gjithnjë ishte qëllimi që ai të largohej këtë verë.

“Është e qartë që Adam do të largohet nga klubi gjatë verës,” tha trajneri i Reds, Klopp.

“Tani kemi një situatë të vështirë, por unë do ta respektoj shumë Adamin. Dhe gjithçka me Adamin është renditur, më lër ta them kështu. Ai është shumë i gatshëm, po stërvit, gjithçka është mirë. Por e ardhmja është e ardhmja e tij dhe nëse kemi nevojë për ndihmën e tij në fushë mund ta marrim atë. Ai eshte aty. Por për aq kohë sa ne nuk na duhet, ai thjesht do të stërvitet. Kjo është gjëja normale”, përfundoi Klopp.

/GazetaBlic/