Sporti

E ka ditëlindjen pas dy ditëve, e gjen ajo që nuk e priste lojtarin e PSG

02/03/2020 22:35
nga:N S

Neymar është jashtë ndeshjes së Paris Saint-Germain me Nantes të martën, dy ditë pas festës së tij të ditëlindjes.

PSG konfirmoi mungesën e yllit brazilian, duke thënë se Neymar ka pësuar një lëndim në brinjë

Braziliani mbush 28 vjeç të mërkurën dhe do festojë në një klub nate në Paris të dielën, përcjell lajmi.net.

RMC së pari raportoi se sulmuesi nuk do të përfshihej në skuadër për ndeshjen e ardhshme të Ligue 1 dhe do të pushonte.

Kjo është hera e tretë radhazi që ai pëson ‘lëndim’ pikërisht në datën e ditëlindjes së tij.

12/15/2020 14:06

Pësoi lëndim të tmerrshëm ndaj Lyonit, ja kur do rikthehet Neymar