Sporti

E djathta e ‘hekurt’ e Seferit e mbyll meçin me fitore

05/25/2019 23:36
nga:Ideal

Para pak çastesh ka përfunduar meçi i zjarrtë ndërmjet Nuri Seferit dhe boksierit me nënshtetësi gjermane Rashidit.

Seferi gjatë gjithë kohës e dominoi ndeshje duke u tregua mjaft luftëtar ndaj gjermanit, shkruan GazetaBlic.

Pas numërimit të goditjeve nga juria prezent, Nuri arriti ta mposht Rashidin.

Boksieri jonë nga Gostivari u tregua mjaft i shkathët – ku dha më të mirë nga vetja për t’i bërë krenar një numër të madh të simpatizantëve në arenën ‘Sporthalle Grossmatt’ të Zvicrës.