Geek

A e dini pse çmimi i iPhone 8 do të jetë i lartë?

08/26/2017 21:14
nga:D.I

Krahas këtij modeli pritet të lansohen edhe dy modelet tjera iPhone 7S dhe 7S Plus.

Ardhja e modelit iPhone 8 ende nuk është konfirmuar zyrtarisht nga Apple, por sipas Mac4Ever data e prezantimit do të jetë më 12 shtator, transmeton KosovaPress.

Por, ka edhe raportime se iPhone 8 do të dalë në shitje në sasi të kufizuara, derisa Business Insider shkruan se pajisja do të jetë në treg vitin e ardhshëm, për shkak të “sfidave teknologjike”.

Sa i përket çmimit, po ashtu ka raportime të ndryshme, të cilat sugjerojnë se ai do të sillet mbi 1 mijë dollarë.

Raporti më i ri i Forbes pohon se çmimi fillestar do të jetë 1.100-1.200 dollarë dhe se iPhone 8 do të ketë vetëm dy konfigurime 128 dhe 256 GB, si dhe 3 GB RAM.

07/11/2018 22:43

Haziri flet për çmimin e pranuar nga Donald Trump