Lajme

Dyshohet për një rast me coronavirus në Shqipëri

01/29/2020 16:29
nga:B. D

Bëhet fjalë për një mësuese anglishteje që ka pas punuar në Kinë dhe është kthyer në Shqipëri para disa ditësh. 

Ata kanë raportuar se rasti i spitalit infektiv është një grua që ka udhëtuar 10 ditë më parë nga Kina dhe pas testimit mbrëmjen e djeshme.

Burime për Top Channel bëjnë me dije se bëhet fjalë për një mësuese anglishteje që kishte  në Kinë dhe është kthyer në Shqipëri para disa ditësh.

Ajo fillimisht nuk ka shfaqur asnjë shenjë gripi, teksa në momentin që ka pasur dyshime i është drejtuar spitalit.

03/16/2020 22:34

Vjen në Kosovë testi që tregon për 10 minuta nëse keni koronavirus