Sporti

Dyshja e Liverpoolit kthehet në stërvitje përpara ndeshjes me United

10/12/2017 16:22
nga:Y.K

2 sulmuesit e Liverpool, Philippe Coutinho dhe Roberto Firmino janë kthyer në trajnim përpara përballjes të së shtunës me rivalet e tyre Manchester United.

Ka patur disa supozime rreth kthimit të Coutinho dhe Firmino këtë ndeshje, me çiftin që shënuan gola për Brazilin në fitoren 3-0 ndaj Kilit në orët e hershme të mërkurën në mëngjes.

Por Jurgen Klopp u kthye për trajnim në Melwood , së bashku me lojtarët e tij; Georginio Wijnaldum, Marko Grujic dhe Ragnar Klavan, të cilët të gjithë kanë qenë në të grumbulluar me kombëtaret e tyre këtë javë.

Liverpool do të jetë pa Sadio Mane për sfidën e fundjavës, pasi senegalezi do të mungojë përreth shtatë javë pas lëndimit të tij me kombëtaren e senegalit.

Adam Lallana pothuajse me siguri dështon edhe pasi anglezi u dërgua në Klinikën Aspire në Katar në fillim të kësaj jave për të rritur shërimin e tij nga një lëndim i kofshës.

Kjo mund të shihte Alex Oxlade-Chamberlain të fillonte ndeshjen e parë të Premier Leagues për Liverpulin pas lëvizjes së tij prej 40 milionë paundësh nga Arsenali.

04/25/2018 09:28

Salah-Mane- Firmino kanë shënuar gola më shumë se çdo ekip tjetër në Ligën e Kampionëve