Sporti

Dynamo – Chelsea, kjo është nota fantastike e Giroud

03/14/2019 21:02
nga:Lorik J

Skuadra e Chelseat ka deklasuar Dynamo Kievin në ndeshjen kthyese të fazës së eliminimit direkt të Europa Leagues.

Chelsea ka mposhtur Dynamo Kiev me rezultatin e thellë 0-5, përcjell GazetaBlic.

‘Blues’ kishin mposhtur Dynamo Kievin edhe në ‘Stamford Bridge’ me rezultatin 3-0 dhe tashmë kalon tutje në çerekfinale, falë rezultatit të përgjithshëm 8-0.

Olivier Giroud, i cili realizoi tre gola u shpall lojtari më i mirë i ndeshjes, pasi u vlerësua me notën 10.

Ja notat e lojtarëve: