Sporti

Dybala – Juventus, këto janë të rejat e fundit në lidhje me kontratën e re

11/26/2020 16:07
nga:Mergim Rreci

Juventus thuhet se ka thirrur përfaqësuesit e Paulo Dybala për t’u takuar në lidhje me një zgjatje të mundshme për sulmuesin argjentinas.

Dybala ka marrë shumë kritika për fillimin e tij të dobët të sezonit, por MVP i 2019-20 në Serie A mbyll një marrëveshje të re me Zonjën e Vjetër, përcjell GazetaBlic.

La Stampa raporton se Bianconerët kanë planifikuar një takim me Jorge Antun dhe presin që të dy palët të diskutojnë kontratën e re midis fundit të dhjetorit dhe fillimit të janarit të vitit të ardhshëm.

Raporti zbulon se Dybala kërkon më shumë para sesa Juventus është i gatshëm të ofrojë. Marrëveshja aktuale e Dybala skadon më 30 qershor 2022.

27-vjeçari u zhvendos nga Palermo në Allianz Stadium në korrik 2015 dhe që atëherë ka luajtur 236 ndeshje për Bianconeri, duke kontribuar 96 gola dhe 38 asistime.

/GazetaBlic/