Lajme

Dy të prekur me COVID-19 në gjendje të rëndë

05/26/2020 09:22
nga:Norë Kelmendi

Nëntë të prekur me COVID-19, janë duke u trajtuar aktualisht në Qendrën Klinike dhe Universitare të Kosoës. Për gjendjen e tyre ka dhënë detaje Klinika Infektive.

Sipas raportit të kësaj klinike, dy prej të infektuarve janë në gjendje të rëndë, derisa dy raste të tjera po trajtohen në repart me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive.

“5 raste janë në gjendje stabile, dy raste trajtohen në repart me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive. Në Repartin e Mjekimit Intensiv janë duke u trajtuar 2 raste të tjera në gjendje të rëndë”, thuhet në njoftim.

Në klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, sot me 26.05.2020, janë të hospitalizuar 10 raste. …

Publiée par QKUK- Shskuk info sur Mardi 26 mai 2020

06/21/2020 23:34

Rritja enorme e numrit të rasteve me Covid- 19, Lul Raka vjen me paralajmërimin e radhës