Lajme

Dy raste me koronavirus në veri të Mitrovicës

03/29/2020 10:30
nga:Norë Kelmendi

Dy të moshuar janë diagnostifikuar me koronavirus në veri të Mitrovicës

Bëhet fjalë për një 77 vjeçar nga Mitrovica e veriut dhe një 73 vjeçar nga Leposaviqi, shkruan kossev.info, transmeton klankosova.tv.

Personat në fjalë janë në gjendje stabile dhe janë shtruar në Qendrën Spitalore në Nish, ka bërë të ditur doktori Aleksandër Antonijeviq.

06/06/2020 20:39

LAJMI I FUNDIT: 36 raste të reja me koronavirus në Kosovë