Showtime

Dy muaj nga vdekja e Kobe Bryant, Vanessa ndan një video emocionuese të tij

03/28/2020 09:03
nga:L I

Dy muaj nga vdekja e Kobe Bryant, Vanessa
Vanessa Bryant ndan një video të ëmbël të Kobe duke folur për stërvitjen e Gianna teksa ajo kujton humbjen e tyre para dy muajsh në aksident tragjik.

Vanessa Bryant ndau një video të ëmbël të burrit të saj Kobe duke folur për stërvitjen e vajzës së tyre Gianna në Instagram të enjten, shkruan DailyMail.

Kobe, i cili vdiq në moshën 41 vjeçare, dhe Gianna, 13, vdiqën në mënyrë tragjike në një përplasje helikopteri në Calabasas, California, në janar, së bashku me shtatë persona të tjerë.

Duke folur për vajzën e tij të dashur në video, Kobe tha: ‘Ajo filloi të luajë futboll, që është një nga sportet e mia të preferuara gjithashtu.

Por atëherë kur ajo kërkoi për t’ia mësuar lojën e basketbollit, unë fillova ta mësoja pak nga pak, dhe ajo filloi ta shijojë atë dhe ta do atë dhe tani ajo luan çdo ditë”, shtoi ai.

Kobe vazhdoi “është gëzim ta shohësh atë të rritet dhe të jesh aty çdo ditë për atë proces”.

‘Temperamenti i saj është shumë sikur i imi. Ajo është jashtëzakonisht konkurruese, shumë e zjarrtë dhe nuk pranon asnjë sfidë. Ajo është një përzierje e mirë e imja dhe e nënës së saj, kështu që e bën atë edhe më konkurruese sesa mua”, janë fjalët e basketbollistit të ndjerë

Vanessa, 37 vjeç, e titroi klipin me një seri zemra dashurie.

Kobe dhe Vanessa u martuan në prill 2001 dhe ata së pari u takuan në xhirime të një videoje muzikore kur ajo ishte 17 vjeç dhe akoma në shkollë të mesme.

Dyshja kanë edhe tre vajza të tjera – Natalia, Bianca dhe Capri, e cila lindi verën e kaluar.

Javën e kaluar, Vanessa në Instagram ka treguar një tatuazh që një fans e kishte bërë për Kobe dhe Gigin.

View this post on Instagram

💔💔

A post shared by Vanessa Bryant 🦋 (@vanessabryant) on