Cult

Dy muaj nga vdekja e aktorit Blerim Peci! Kështu e kujton bashkëshortja

02/09/2018 12:16
nga:E Sh

Kanë kaluar dy muaj që nga vdekja e aktorit të njohur Blerim Peci, shkruan Gazeta Blic.

Që nga atëherë nuk janë ndalur ngushëllimet për të, sidomos nga gruaja e tij Afërdita Peci, e cila poashtu është aktore e njohur ku e ndihmoi në emisionin e fundit ‘Vikendi’ në Radio Televizionin e Kosovës.

Afërdita përmes një postimi në rrjetin social ‘Facebook’ ka shprehur fjalët më të dhimbshme dhe emocionale për bashkëshortin e ndjerë, që ishin tejet të lidhur.

Dy muaj pat ty Beli 😭…..Bel, sot, nën patronazhin tim po hap ekspozitën e dhimbjes.Ekspozitë në galerinë e zemrës,…

Publié par Afërdita Sopjani Peci sur vendredi 9 février 2018

Duhet theksuar se Blerim Peci ishte aktori dhe komediani më i dashur për të gjithë nga ne i cili realizoi një varg serish humoristike, kurse së fundi ka luajtur në serinë televizive “Vikendi”. Ai ndërroi jetë në moshën 44 vjeçare, duke lënë pas bashkëshorten Afërditën së bashku me dy fëmijë. /GazetaBlic./

02/19/2019 16:42

“Emiliano Sala u eliminua”, pritet fillimi i hetimeve