Sporti

Dy gola për një minutë në super-ndeshjen Salzburg-Liverpool, kjo skuadër “prek” fazën e eliminimit direkt

12/10/2019 20:15
nga:M K

Liverpooli ka kaluar në epërsi ndaj Salzburgut austriak në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve.

Madje, kampionët aktual shënuan dy herë brenda një minute, gjegjësisht në minutat 57′ dhe 58′, shkruan GazetaBlic.

Fillimisht Mane hape serinë e golave, para se Salah një minutë më vonë të realizojë bukur, thuajse për t’ia siguruar kualifikimin ekipit të tij qysh tash, kur kanë mbetur diçka më pak se gjysmë ore lojë deri në fund.

Kujtojmë se “të kuqve” u mjafton edhe barazimi.

Më poshtë të dy golat:

0-1

0-2

/GazetaBlic/

07/08/2020 21:27

Liverpooli shënon dy herë brenda dy minutave