Showtime

Dy aktoret turke “zihen” për “rolin e jetës”

09/28/2020 22:36
nga:N S

Një prej aktoreve turke më të dashura për publikun, Hazal Kaya do të jetë ylli i serialit të ri të Netflix.

Fansat e aktores janë shumë të lumtur për këtë lajm, por disa të tjerë janë të mërzitur. Çfarë ka ndodhur? Bëhet fjalë për fansat e aktores tjetër turke Serenay Sarıkaya, sipas të cilës ky do të ishte “roli i jetës” dhe do të realizonte ëndrrën e saj duke u bërë pjesë e serialit të ri që nuk iu ofrua kurrë.

Serenay nuk u bë pjesë e serialit, por producenti dhe regjisori Emre Şahin ia ka dhënë rolin Kaya, me të cilën aktualisht po bashkëpunojnë në filmin e ri “Çfarë mund të bëj?”. Më herët Hazal Kaya ka folur për një projekt televiziv në të cilin ajo do të kombinonte jetën e saj si nënë e përkushtuar dhe atë profesionale, me shumë mundësi ka folur për këtë produksion.

Seriali i ri quhet “Pera”, bazuar në romanin best-seller “Mesnatë në Pallatin Pera: Lindja e Stambollit Modern” të shkrimtarit Charles King. Në qendër të serialit është historia e jazz, politika, emigracioni dhe jeta e natës në Stambollin e viteve 1980-90.

09/29/2020 21:39

U zunë për rolin në serial, cila aktore fitoi kontratën me Netflix?