Lajme

Durrësi ndez dritat e festës! Gjallërohet atmosfera në qytet, festë edhe në lagjet e shkatërruara

12/08/2019 07:10
nga:B. D

12 ditë pas tërmetit, qyteti i Durrësit po kërkon t’i kthehet normalitetit, të paktën në pjesët e padëmtuara të tij.

Në sheshin qëndror të qytetit, por edhe në rrugët ku ndodhen pallatet e dëmtuara nga lëkundjet e tokës, bashkia është përpjekur t’i japë gjallëri dhe jetë qytetit duke ndezur dritat e festës

Në Durrës, nata ka rënë dhe dritat tashmë janë ndezur.

12/01/2019 21:24

Ndriçohet Prishtina për festat e fundvitit