Sporti

Duka për trajnerin e ri: Ka kusht kualifikimin në Euro 2020

07/01/2017 17:04
nga:Y.K

Kreu i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka ka thënë se kërkon një trajner me eksperiencë, duke folur për emra të mëdhenj.

Deri më tani janë disa alternativat që Duka ka takuar, nga ëalter Zenga tek Clarence Seedorf.

Deri në gusht ka afat Duka që të zgjedhin një trajner i cili veç kushtit financiar, duhet të pranojë edhe kushtin sportiv, të mbyllë në vendin e 3-të këto eliminatore dhe të na kualifikojë për në europianin e 2020-s.

Kandidati duhet të bindë se mund ta bëjë shumë mirë këtë punë. Duhet të pranojë veç kriterit financiar tonit edhe objektivat që kemi. Vërtet jemi matematikisht jashtë eliminatoreve të Botërorit 2018, por duhet t’i mbyllim mirë këto 4 ndeshje të mbetura dhe të na kualifikojë në Europianin e 2020-s”, ka theksuar Duka.

 

06/04/2018 11:52

Befason Duka, ja çfarë thotë për Panuccin