Sporti

“Intelektualët” me mesazh motivues për skuadrën e Dritës para ndeshjes me Gjilanin

07/16/2020 14:14
nga:Mergim Rreci

Drita dhe Gjilani zhvillojnë kryendeshjen e xhiros që po vjen në Superligë.

Super derbi lokal këtë vit është më i veçantë për dy arsye, e para sepse do të zhvillohet pa shikues dhe e dyta se pas shumë kohësh të dy skuadrat luajnë derbin nën presionin e tri pikëve që vlejnë shumë për titullin kampion, shkruan GazetaBlic.

Para këtij derbi “Intelektualët” kanë dërguar një mesazh tek skuadra e tyre Drita, ku motivojnë futbollistët e tyre në rrugën drejt titullit kampion.

Më poshtë teksti dhe video i mesazhit.

Po vjen…
Të dashur qytetarë të Gilanit , para dy vitev ju treguam të gjithëve si pritet kampioni në qytet. Këtë vitë po na vjen përsëri , në shtëpinë e vet , në qytetin e Kampionav !
Tri beteja deri në fund të luftës !
•Një luftë e përbashkët.
•Një qytet i bashkuar për një klub.
•Një klub për gjith qytetin !
Përpara djema , ta kthejmë në shtëpi

 

Po vjen…Të dashur qytetarë të Gilanit , para dy vitev ju treguam të gjithëve si pritet kampioni në qytet. Këtë vitë po na vjen përsëri , në shtëpinë e vet , në qytetin e Kampionav !Tri beteja deri në fund të luftës ! •Një luftë e përbashkët.•Një qytet i bashkuar për një klub.•Një klub për gjith qytetin ! Përpara djema , ta kthejmë në shtëpi !

Publiée par FC Drita – Intelektualët sur Jeudi 16 juillet 2020