Cool

Dubai, vendi i “gjërave të veçanta”: Një biznesmen pagoi 9 milionë dollarë, vetëm për tabelat e veturës! (Foto)

02/01/2018 13:38
nga:M H

Në Dubai, ku policia vozit makina luksoze Bugatti dhe aty ku automjete tepër të shtrenjta mund të gjenden “të braktisura” në rrugë, është shumë e vështirë të dallohesh prej të tjerëve, por një njeri i pasur nga India ia arriti të bëjë këtë.

Më saktësisht, sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për burrin që vendosi të ndajë rreth 9 milionë dollarë për targën e regjistrimit për makinën e tij, e cila mban vetëm numrin 5.

 

Siç thuhet më tej, biznesmeni i patundshmërive, Balwinder Sahni, i cili përveç numrit 5 disponon edhe tabelën me numrin 9.

Të dy tabelat gjenden të vendosura në veturat e tij luksoze Rolls Royce, dhe zotëriu përkatës zotëron gjashtë makina të tilla dhe nuk dëshiron të qëndrojë me kaq. /Telegrafi/

 

01/20/2019 00:17

Donika Kada me një lajm për shtesat e fëmijëve