Showtime

Dua Lipa u bashkohet emrave të mëdhenj të muzikës për një koncert 24-orësh

05/22/2020 13:19
nga:M K

Dua Lipa do interpretoj në një koncert digjital më 29 maj.

OneHuManity (OHM), në bashkëpunim me ITP Live, ka bashkuar disa nga yjet e muzikës për të interpretuar në një koncert që do zgjat 24 orë, shkruan Cosmopolitan, transmeton lajmi.net.

Ngjarja do të fillojë në orën 20:00 sipas kohës lokale dhe do të transmetohet nëpër platforma të ndryshme duke përfshirë YouTube, Facebook , IGTV, TikTok dhe në ohm.constellation.art, si dhe rrjete kryesore televizive në të gjithë globin.

Nga ky koncert që pritet t’i bashkojë shikuesit nga mbarë bota në një vend, fondet e mbledhura do dhurohen për luftimin e pandemisë COVID-19.

11/07/2020 16:57

“Fever” nga Dua Lipa, arrin 3 milionë klikime brenda 24 orëve