Showtime

Dua Lipa flet për bashkëpunimin me Madonna-n: Ishte e pabesueshme

08/10/2020 00:00
nga:Gazeta Blic

Dua Lipa thotë se të punosh me Madonna-n dhe Missy Elliott-in ishte e pabesueshme.

Ylli 24-vjeçar i muzikës pop konfirmoi kohët e fundit se ajo arriti të nxirrte hitin e mbretëreshës së popit dhe hitin “Get Get Ur Freak On”, për ta paraqitur në një remiks të këngës së saj “Levitate”, e cila fillimisht u paraqit në albumin e dytë, “Future Nostalgia”.
Ajo tani thotë se ende nuk mund të besojë se bashkëpunimi ka ndodhur në të vërtetë.

“Gjithmonë ka qenë një ëndërr e imja që të punoj me Madonna-n dhe Missy Elliott-in, dhe të kemi qenë në gjendje t’i bëjmë në një këngë.

Duke e ditur se kënga do të dalë së shpejti, prapë kjo më duket se pabesueshme,” ka thënë këngëtarja kosovare gjatë një paraqitjeje në “Ash London Live”.

Remiksi, i cili do të dalë në treg më 14 gusht, është krijuar së bashku me DJ dhe producentin The Blessed Madonna.