Showtime

Dua Lipa dhe Shpend Ahmeti organizojnë intervistë të përbashkët

05/02/2020 16:45
nga:M K

Dua Lipën nesër mund ta shohim në një intervistë ‘Live’ me kryetarin e Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmetin.

Dua Lipa para pak minutave bëri të ditur se nesër do të mbajë një intervistë me Shpend Ahmetin, ku pritet të folët edhe për ‘Sunny Hill Festival’, shkruan lajmi.net.

Këngëtarja nga Prishtina, i bën thirrje qytetarëve të dërgojnë pyetje nga më të ndryshmet të cilat vetë ajo do ia përcjellë kryetarit të Prishtinës.

Nesër intervista mbahet nga ora 21:00, dhe mund ta ndjekim direkt në Facebook.

View this post on Instagram

I want to say a big big thank you to the Mayor Of Prishtina, Shpend Ahmeti for working so hard to look after the people in the fight against Covid-19. It’s been so reassuring to see all the work you’ve been doing from afar and I’m proud of all the measures each and every single one of you have taken into your households to prevent the spread of the virus. On Sunday evening I’ll be asking the Mayor YOUR QUESTIONS. You can ask him anything via [email protected] and I’ll ask him during our live interview this Sunday 9PM CET! Sending you all lots of love, stay safe and I’ll see you all then @shpend34 @dukagjinlipa #askthemayor #folmekryetarin ———— Dëshiroj ta falenderoj shumë kryetarin e qytetit tonë, Prishtinës, z. Shpend Ahmeti (@shpend34) për punën e pandalshme dhe kujdesin ndaj qytetarëve në luftën kundër COVID-19. Ka qenë tejet mbresëlënëse me e pa bashkëpunimin e madh të komunës dhe qytetarëve, dhe masat të cilat secili prej jush i keni ndërmarrë për parandalimin e përhapjes së virusit. Të dielen (nesër) do ta intervistojmë Kryetarin me PYETJET e JUAJA. Pyete Kryetarin, duke dërguar pyetjet në [email protected], ndërsa unë do t’ia përcjelli ato gjatë intervistës që do ta kemi bashkë, këtë të diel në orën 21:00PM CET. Ju dua shumë. Kujdesuni për veten dhe njëri-tjetrin. Shihemi të dielen mbrëma. @shpend34 @dukagjinlipa #askthemayor #folmekryetarin

A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on

07/08/2020 16:28

Dua Lipa të premten publikon këngën e e re