Lajme

Driton Selmanaj: LDK nuk ka asnjë lidhje me presidentin Hashim Thaçi

04/10/2020 00:03
nga:Gazeta Blic

Deputeti i LDK’së, Driton Selmanaj, ka thënë në emisionin DPT te Fidani në T7 se subjekti i tij nuk është bashkërenduar me presidentin, Hashim Thaçi për inicimin e mocionit ndaj Qeverisë Kurti.

‘’LDK nuk ka asnjë lidhje me presidentin Hashim Thaçi’’

‘’Prej momentit të zgjedhjes së tij, LDK nuk ka raport të asnjë natyre me presidentin, përveç atyre institucionale që i ka me gjitha institucionet’’, ka thënë ai

Ai ka treguar edhe pse LDK ishte pro shpalljes së gjendjes së jashtëzakonshme.

‘’E vërteta është kjo, Isa Mustafa e ka shpreh një mendim të tij që gjendja po eskalon dhe mund të jetë e nevojshme të shpallen masat emergjente. Nuk ka lidhje kush e ka pasur këtë mendim. LDK e ka shprehur vullnetin e vetë’’, thotë ai.

‘’Asgjë nuk ndodhë po të shpallej gjendja e jashtëzakonshme. Vetëm do të përdoreshin kapacitetet e ushtrisë, asgjë më shumë? Kurti pati paranoja të panjohura për neve. Nuk funksionon shteti me paranoja’’, shton Selmanaj.

Albin Kurti nuk e mohon koalicionin me PDK-në: Është herët të flasim tani

05/26/2020 18:43

Rudari, Fetahu e Bulliqi të gatshëm për zgjedhje në Podujevë, presin vetëm përmirësimin e gjendjes me Covid 19