Sporti

Drita dhe Luboteni mësojnë kundërshtarët e tyre në garat evropiane

06/26/2019 20:16
nga:M K

Skuadrat kampione në volejboll në të dyja kategoritë kanë mësuar kundërshtarët e tyre për në garat evropiane.

Kësisoj, Drita, kampione në kategorinë e femrave, do të luajë ndaj skuadrës greke, AO Thiras Santorini, derisa Luboteni ndaj Maliye Milli Pyiangotë Ankarasë, shkruan GazetaBlic.

Kështu ka lajmëruar faqja zyrtare e federatës së volejbollit përmes rrjetit social “Facebook”.

Më poshtë postimi i plotë i tyre, kurse kujtojmë se ne do t’iu raportojmë për çdo risi sa i përket ekipeve kosovare që do të marrin pjesë në arenën ndërkombëtare dhe jo vetëm.

/GazetaBlic/

06/28/2020 16:39

Formacionet zyrtare: Drita – Dukagjini