Lajme

Dreshaj me këshilltar amerikan: Ish zyrtar i Air Force Intelligence

12/15/2017 18:11
nga:A. R.

Kandidati i AAK’së për komunën e Istogut për zgjedhjet lokale, Gani Dreshaj, po përgatitet për rivotimin që do të mbahet në këtë komunë më 17 dhjetor.

Dreshaj, në ekipin e tij për qeverisjen në komunë do të ketë edhe një këshilltar amerikan me emrin Bobbie Boykin, kontraktor privat për inteligjencë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, që një kohë kishte punuar edhe për forcat ajrore amerikane.

Boykin drejton një kompani që punon me shtetin amerikan në fushën e inteligjencës, sigurisë kombëtare e diplomacisë publike. Gjithashtu, ai është në proces të dhënies së një donacioni për Policinë e Kosovës në fushën e teknologjisë.

Gani Dreshaj dhe Bobbie Boykin janë fotografuar këtë javë në një restorant në Istog, fotografi të cilën e ka siguruar Gazeta Metro.

 

02/03/2020 20:46

Ish-deputeti i AAK-së pro Kurtit e Osmanit: Ishte vendim i sovranit