Drejtori i VV’së në Komunën e Podujevës i reagon Gërvallës pas deklaratës për krime lufte: Ne kemi luftuar për lirinë tonë

Drejtori i Drejtorisë për Planifikim dhe Zhvillim Ekonomik në Komunen e Podujevës, Pajtim Balaj, njëherësh edhe anëtar i Lëvizjes Vetëvendosje, ka reaguar pas kundër reagimit të ministres së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla-Schwarz, për deklaratat e saj kontraverze lidhur me Gjykatën Speciale. Balaj, nëpërmjet një reagimi në ‘Facebook’, thotë se nuk ka parë … Continue reading Drejtori i VV’së në Komunën e Podujevës i reagon Gërvallës pas deklaratës për krime lufte: Ne kemi luftuar për lirinë tonë