Showtime

Amarda Toska i drejtohet shqiptarëve: Reagoni për përdhunimet dhe vrasjet në vendin tonë

06/02/2020 22:45
nga:L I

Një pjesë e madhe e njerëzve në Shqipëri e Kosovë i janë bashkuar fushatës Black Lives Matter, shkruan GazetaBlic.

Por, këtë gjë Amarda Toska po e sheh si modë që ata po pëlqejnë ta ndjekin.

Këtë e ka shprehur ajo përmes një postimi të bërë në llogarinë e saj në Instagram.

“Shumë mirë reagoni ndaj racizmit dhe mbani kete qendrim te drejte, por duket me teper si mode qe ju pelqen ta ndiqni!! Reagoni ne fillim per perdhunimet dhe vrasjet qe po ndodhin cdo ditë ne vendin tone, per vendosjen e drejtesise dhe per ceshtje te harruara etj etj”, ka shkruar moderatorja.

View this post on Instagram

Sigurisht qe #blacklivesmatter

A post shared by Amarda Toska (@amardatoska) on

Ndërsa, edhe Enca u shpreh kundër të famshmëve shqiptarë, duke thënë se duhet të ngrihen për çështjet që na rrethojnë.

/GazetaBlic