Sporti

Dramë në “Santiago Bernabeu”, barazohet rezultati dhe mbyllet ndeshja

08/24/2019 20:53
nga:M K

Real Madridi nuk ka arritur më shumë se një barazim ndaj Valladolidit.

Vetëm pesë minuta pasi Benzema shënoi golin e epërsië, Guardiola realizoi për 1-1, shkruan GazetaBlic.

Deri në fund, vendasit ishin të pafuqishëm për të ndryshuar diçka, andaj dueli u mbyll me barazim.

Pas fitores 0-2 në “Celta Vigo”, ky është barazimi i parë për djelmoshat e Zidanes në edicionin e ri.

Njëjtë edhe për mysafirët që regjistrojnë barazim pas fitores në javën e parë, poashtu në udhëtim te Betisi.

Më poshtë edhe goli i barazimit:

VIDEO

/GazetaBlic/

05/15/2020 23:15

Manchester City – Real Madrid zhvillohet me 7 Gusht?