Lajme

‘Dorëzohet’ Haradinaj karshi LDK-së e Vetëvendosjes

02/13/2018 10:24
nga:M H

Seanca e Kuvendit të Kosovës e cila ishte paraparë të mbahet sot është shtyrë për të enjten.

Kjo për shkak të mungesës së kryeministrit të vendit Ramush Haradinaj.

Si pikë e rendit të ditës ishte paraparë  interpelanca e kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, kërkesë kjo nga GP i LDK dhe VV lidhur me rritjen e pagave për anëtarët e kabinetit qeveritar.

02/19/2019 16:42

“Emiliano Sala u vra”, pritet fillimi i hetimeve