Showtime

Dokumentari për Whitney Houston zbulon të pa thëna nga jeta e saj

05/17/2018 13:25
nga:L I

Këngëtarja Whitney Houston është abuzuar seksualisht në kohën që ishte fëmijë. Kjo gjë është treguar gjatë një dokumentari mbi jetën e divës së muzikës.

Mësohet se Houston është abuzuar seksualisht nga kushurira e saj.

Dokumentari ‘Whitney’ flet për jetën e këngëtares, e cila u gjet e vdekur në vaskë në vitin 2012 në moshën 48 vjeçare.

Whitney Houston

Mary Jones, tezja e Whitney, e cila gjeti trupin e saj të vdekur pretendon se këngëtarja i kishte thënë se ishte abuzuar seksualisht nga Dee Dee Warwick, motra e këngëtares Dionne.

Ajo kujton yllin e muzikës duke i thënë: “Mary unë jam abuzuar seksualisht. Dhe ishte grua.”

Whitney Houston

Sipas tezez Whitney ishte përdhunuar midis moshës 7 deri në 9 vjeç ka shkruar “The Indipendent”.

01/22/2019 09:38

Mufail Limanin pritet të zgjedhet UD i drejtorit të përgjithshëm të RTK?