Sporti

Djimsiti nga minuta e parë, formacionet zyrtare: Atalanta – Valencia

02/19/2020 19:57
nga:M K

Zikaltërit nga Bergamo janë gati për historinë.

Atalanta e pret Valencian për një tjetër ndeshje të madhe në rrugëtimin e tyre evropian, pasi u bënë skuadra e parë që e kalon grupin duke humbur tri ndeshjet e para, shkruan GazetaBlic.

E vetmja gjë negative është se ata do ta shfrytëzojnë stadiumin “Giuseppe Meazza” për ta zhvilluar këtë ndeshje, edhe pse largësia mes Milanos dhe Bergamos nuk është aq e madhe, andaj edhe nuk pritet të paraqes problem për tifozët.

Gjithsesi, tashmë janë mësuar edhe formacionet zyrtare të të dyja skuadrave, kurse mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat me fillim nga ora 21:00.

Më poshtë emrat e lojtarëve që do ta fillojnë ndeshjen nga minuta e parë.

/GazetaBlic/

08/01/2020 20:54

Gol në minutën e parë të ndeshjes Atalanta – Inter, mësoni kush ka shënuar