Cool

Djali shpërthen në lot pasi surprizohet nga babai i cili ishte në detyrë në Afganistan

03/08/2019 10:29
nga:L I

Një ushtar i cili u vendos në Afganistan, ka befasuar djalin e tij me një takim emocional përballë shokëve të klasës së djalit.

Michael Anderson, i cili kaloi shtatë muajt e fundit jashtë shtetit me Forcën e Mbrojtjes Australiane, e befasoi djalin e tij, Uilliam në skenë, në asamble të premten e kaluar, shkruan DailyMail, përcjellë GazetaBlic.

Pamjet e djalit që shpërthen në lot gjatë takimit me babain u publikuan në Facebook të kolegjit të djalit.

Në video, William është parë në skenë teksa babai shfaqet para tij, nëpërmjet një video për të falënderuar shkollën për angazhimin e tyre.

Toger Anderson i dha një britmë të veçantë djalit të tij Uilliam, para se të thoshte se e humbi atë dhe mezi priste ta takonte së shpejti kur të kthehej në shtëpi.

Ndërsa klipi mbaron, babai i djalit tha se donte t’i jepte shkollës një dhuratë të veçantë, por duhej të prisnin derisa shkonte ta merrte.

Në vend që të rishfaqet në video, Toger Anderson më pas doli nga prapa skenës dhe bashkohet me djalin e tij i cili shpërthen në lot.

Ndërsa të gjithë duartrokasin, babai i jep djalit të tij një përqafim, përpara se të njoftojë se ka një dhuratë për vlerësimin ndaj tyre./GazetaBlic