Cool

Djali befason nënën duke ia blerë të njëjtën veturë që ajo e shiti para 12 vitesh

06/24/2018 12:22
nga:Gazeta Blic

Ross Rothero-Bourge nga Cornwall i Anglisë, e ka befasuar nënën e tij Lynette, me veturën që ajo e shiti para 12 vitesh, që ta ndihmonte atë derisa ishte një muzikant me ardhura të vogla.

Tani që është një inxhinier i suksesshëm i zërimit, 30-vjeçari e bleu një Fors StreeKa, të njëjtë me atë që nëna tij e shiti para shumë kohe.

Vetëm pak ditë pasi 63-vjeçarja e telefoni dhe duke qarë iu ankua, se nuk po i punon mirë vetura dhe nuk ka të ardhura për ta riparuar, ai i shkoi te shtëpia me makinën që ajo e donte aq shumë.

Videoja e postuar më poshtë, e tregon atë teksa ia hedh çelësat dhe i kërkon ta ndezë makinën, por ajo mendon se bëhet fjalë për të vjetrën që e ka përpara dhe jo të renë në skaj të rrugës.

“E donte aq shumë atë veturë, por e shiti që të ma blinte mua një furgon, me të cilin do t’i transportoja bateritë. Ishte kohë e vështirë për të”, ka thënë Bourge.

Momenti kur ajo e sheh veturën e re dhe përqafon më pas të birin, është shpërndarë në internet, duke mbledhur edhe shumë reagime pozitive.

11/17/2019 16:43

Formacionet zyrtare: Kosovë – Angli