Lajme

Ditëlindja e ish-presidentit Ibrahim Rugova

12/02/2017 07:13
nga:M H

Sot është ditëlindja 73-të e ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova.

Për të nderuar veprimtarinë e ish-presidentit Rugova, kryeministri Ramush Haradinaj do të bëjë homazhe tek varri i tij në Velani dhe pastaj do ta vizitojë familjen Rugova.

Kurse kryetari i LDK-së, Isa Mustafa bashkë me anëtarët e kryesisë së LDK-së, do të bëjnë homazhe te shtatorja e tij në Sheshin “Ibrahim Rugova” në Prishtinë.

Ish presidenti Rugova ka ndërruar jetë më 21 janar të vitit 2006.

 

02/22/2018 21:09

Pas takimit me partitë qeverisëse, LDK ka një njoftim për opinionin lidhur me demarkacionin