Lajme

Distria Krasniqi e vendos flamurin e Kosovës mbi atë të Serbisë

11/09/2018 14:18
nga:Gazeta Blic

Xhudistja e Kosovës, Distria Krasniqi e ka fituar medaljen e artë në garën ndërkombëtare Grand Prix në Tashkent të Uzbekistanit.

Komiteti Olimpik i Kosovës ka publikuar një fotografi në të cilën shihet flamuri i Kosovës duke valuar mbi atë të Serbisë, garuesja e të cilit shtet fitoi medaljen e bronztë.

Edhe dy xhudistët tjera të Kosovës, Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova kanë siguruar finalet dhe do të luftojnë për të artën.